Yanko Kral - Festival Skaly | 28.-30.8.2020 - Slnečné Skaly, Rajecké Teplice

Festival Skaly - Rajecké Teplice, Slnečné Skaly, 28.8. - 30.8. 2020

Kúpiť lístky

Yanko Kral

Yanko Kral je už niekoľko rokov stálicou slovenskej klubovej scény. S hraním začal  v roku 2001, vtedy ešte ako hip hopový dj hrajúci z vinylov. Odstupom času zistil, že škatuľkovanie hudobných žánrov preňho predstavuje stereotyp, a tak začal spájať rôzne štýly elektronickej hudby. V súčasnosti pozostávajú jeho sety z bass music, french electra, uk bassu, hip hopu, či trapu.


O jeho kvalitách svedčí aj to, že vystupuje na popredných domácich festivaloch ako napr. Grape, Pohoda, Uprising a pod. Okrem toho, že niekoľkokrát ročne obehne so svojimi setmi celé Slovensko, tak má aj svoju, už medzi časom “putovnú”, akciu „Tlak“, ktorá sa koná v popredných bratislavských kluboch a nezostáva svojmu názvu nič dlžná.


Počuť ho môžete aj mimo akcií. Od roku 2014 má každý piatok na Rádiu FM pravidelnú reláciu Scena_FM, v ktorej sa venuje ako novej, tak aj staršej klubovej hudbe spolu s rôznymi hosťami a live dj setmi.

V roku 2018 založil spoločne so Subtensionom a Gabannom prvú DJ a music production školu na Slovensku – LFO.sk, kde pôsobí aj ako lektor.