Ťapákovci – Martinské divadlo mladých - Festival Skaly | 30.8 - 1.9.2019 - Slnečné Skaly, Rajecké Teplice

Festival Skaly - Rajecké Teplice, Slnečné Skaly, 30.8. - 1.9. 2019

Kúpiť lístky

Martinské divadlo mladých 
Ochotnícke alebo lepšie nazvané amatérske divadlo, ktoré vzniklo pod záštitou študentov konzervatória v Martine, odboru hudobno – dramatického. Študenti sa ti predstavia so svojou tvorbou. Divadlo si vytvorili hlavne preto, aby aj sami študenti, nie len profesionálni herci, pocítili ako chutí premiéra, repríza a derniéra.

Ťapákovci -Novela, ktorej autorkou je Božena Slančíková – Timrava. 
Dielo je vo vysokej miere  satirické a v slovenskej literatúre jedno z najkritickejších. Opisuje medziľudské vzťahy v rodine Ťapákovcov, zaostalosť ľudí a ich neschopnosť zmeniť spôsob doterajšieho života. V tomto diele ostro poukazuje na obmedzenosť a neschopnosť ľudí žijúcich v starých zošliapaných koľajach. Hlavný konflikt diela Ťapákovci predstavuje snaha zmeniť staré zlé názory a spôsob žitia za nové pokrokovejšie . 
Tento príbeh sa pokúsil zdramatizovať Ondrej Šulaj a s jeho textom sme sa popasovali. Prepojili sme prvky bábko – herectva s činohrou, text sme nahradili väčším množstvom akcie a na jedného herca pripadlo viac postáv a charakterov.


Obsadenie: Lukáš Strašík, Vanesa Raticová, Mária Tuhovčáková, Rebeka Fučeková, Natália Pečalová, Zuzana Motýľová, Stela Kubocivá
Réžia: Pavla Musilová