IANE CRUT - Festival Skaly | 30.8 - 1.9.2019 - Slnečné Skaly, Rajecké Teplice

Festival Skaly - Rajecké Teplice, Slnečné Skaly, 30.8. - 1.9. 2019

Kúpiť lístky

Kruté techno. Také boli jeho začiatky back in 2002. Niet sa čomu čudovať, že tejto láske definitívne prepadol, keď sa zúčastnil žúrky v legendárnom žilinskom podniku GURU, kde v jeden večer hrali techno kladivári – domáci Grining, Toky aka Rumenige, Dalo aka Loktibrada a Tibor Holoda.

Tak ako sám povedal, hneď vedel čomu sa chce venovať najbližších 70 rokov. Prvé platne začal nakupovať vo vinyl shopoch u Radana Macha či Dja Motku v mekke českej techno scény v Brne, kde určitú dobu aj pôsobil. Následné dj-ské začiatky smerovali samozrejme na rodnú hrudu a lokál párties v KNM, Žiline, Čadci a okolí. Zahral si napr. v Guru, MetroKlube Šaľa, Bee Free, Alcatraz a rôznych „secret locations“, vďaka jeho postupnému záznamu na radare techno scény na Slovensku aj v ikonickom Ú-čku v Bratislave. V tomto období zároveň organizoval párty s názvom Diafragma zameranú prevažne na rôzne variácie techna – minimal, electro, hard techno.

V čase jeho nástupu na slovenskú klubovú scénu ho vietor zavial do európskeho hlavného mesta nočného života – Barcelony. Okrem djingu začal študovať produkciu elektronickej hudby na BCN ESTUDIO a tvoriť vlastnú hudbu. Magazín XMAG recenzoval niektoré jeho tracky a nazval ich „energické psychadelicko – melancholické deep trip hard techno „. S produkciou hudby postupne prestal z dôvodu svojej ďalšej vášne – cestovaniu prevažne po Indii a študovaniu a praktikovaniu Ayurvedy, meditovaniu, masážam a jóge – všetkému sa venuje aktívne doteraz.

S pribúdajúcimi skúsenosťami a novými možnosťami, ktoré Barcelona ponúkala, sa začalo aj jeho hudobné zameranie rozširovať. Od prevažujúceho hard techna svoj záber rozšíril na electro, tech-house, deep house, minimal a svojmu srdcu najbližšie „highly intelligent“ deep dub techno a detroit. Začal pravidelne hrávať v rôznych top kluboch v Barcelone ako napr. City Hall, LACOVA Forest Club, Macarena, Zentraus, ANTI-S, Nave 9-10, BREAKSTORM, sala Santa Locura, La Mochima, El Foc, Club de los Fumadores, Palace bar, či na slávnej barcelonskej pláži Barceloneta.

Vypočuť si ho mohli aj blízko peruánskej Limy na pláži las Americas v clube Mamitas. V Barcelone organizoval pravidelnú akciu SUNDAY CUT OFF v clube Lekasbah, kde sa predstavilo množstvo domácich aj zahraničných Djs, ktorých často brával hravať aj na Slovensko, ako napr. Adriana Lopez, Dj Chymera, Andre Buljat, Joc & Spy, Dj Chering… Spolupracoval so španielskou agentúrou Trivial Musik, dnes už známou ako Cubbo a doma hlavne so známym Metro clubom v Šali. Jeho motto, ktorým sa riadi doteraz je, že párty by nemali byť o popularite, drogách, reklamách, peniazoch, značkovom oblečení, chvastaní sa tak, ako to poznáme z klasických diskoték, ale hlavne o pozitívnej energii, priateľstve, hudbe a hlavne o ľuďoch naladených na rovnakú vlnovú dĺžku, ktorá vás často zoberie „nielen“ na orbit našej slnečnej sústavy…