Dora - Festival Skaly | 30.8 - 1.9.2019 - Slnečné Skaly, Rajecké Teplice

Festival Skaly - Rajecké Teplice, Slnečné Skaly, 30.8. - 1.9. 2019

Kúpiť lístky

Kapela Dora vznikla roku 2014 na podnet Braňa Ondríka spolu s Tiborom Seidlom, Jarom Ozimim a Tonym Markom po tom, ako odišli z kapely podobného žánru.

Ku kapele sa pridali dvaja členovia a to spevák Marek Kozár a jeho brat bassgitarista a spevák Peter Kozár. Kapela začala v roku 2014 nahrávať svoj debutový album s názvom “Pískanice s makom”. Žiaľ ešte predtým ako sa podarilo album vydať, kabelu zasiahla smutná udalosť a to úmrtie Braňa Ondríka, ktorý dlhé roky bojoval so zákernou chorobou. Napriek tejto udalosti kapela tento album vydala. Začiatkom júna 2015 ho pokrstil Peter Bažík. Album bol venovaný spomienke na Braňa Ondríka.

V roku 2016  odišli dvaja členovia a kapela mala pauzu. V lete roku 2016 sa ku kapele pridali dvaja noví členovia. Miesto bassgitaristu zaujal Šimon Lašák a miesto speváka Erik Michálek. Ten rok stihla Dora vydať singel Dzivočka, ktorým “dali ľuďom vedieť, že sme späť.” V lete 2017 sa začalo nahrávať druhé CD, ktoré kapela vydala začiatkom febrára roku 2018. Na albume sa objavili hostia ako Mirka Partlová, Kuko z Horkýže Slíže a ďalší. Zároveň sa na albume objavla skladba, ktorú ešte pred smrťou zaranžoval Braňo Ondrík.