Čertice – Martinské divadlo mladých - Festival Skaly | 30.8 - 1.9.2019 - Slnečné Skaly, Rajecké Teplice

Festival Skaly - Rajecké Teplice, Slnečné Skaly, 30.8. - 1.9. 2019

Kúpiť lístky

Martinské divadlo mladých 
Ochotnícke alebo lepšie nazvané amatérske divadlo, ktoré vzniklo pod záštitou študentov konzervatória v Martine, odboru hudobno – dramatického. Študenti sa ti predstavia so svojou tvorbou. Divadlo si vytvorili hlavne preto, aby aj sami študenti, nie len profesionálni herci, pocítili ako chutí premiéra, repríza a derniéra.

ČERTICE – dielo od Carla Goldoniho, talianskeho dramatika, tvorcu talianskej komédie, ktorý prehĺbil a rozšíril škálu tohto divadelného žánru – Commedie del arte. 
Commedia del arte je žáner, ktorý sa vyznačuje smiešnosťou, humorom, dynamikou, výraznou štylizáciou, prehnanými gestami, mimikou a improvizáciou.
Týmto smerom sme sa chceli vybrať aj my, a práve preto sme si od neho zvolili hru Škriepky v Chiozze, v preklade do slovenčiny Čertice. Nesmrteľná komédia o ženách, ktoré už pred 300 rokmi vedeli dobre zametať s mužmi.   Sú to totiž práve ženy s poriadne nabrúsenými jazykmi, ktoré rozvíria pokojnú atmosféru prímorskej dediny a medzi mužmi rozpútajú hotové peklo.  

Obsadenie: Vanesa Raticová, Mária Tuhovčáková, Stela Kubicová, Natália Gadzmanová, Rebeka Fučeková, Lukáš Strašík, Timotej Taraba
Réžia: Pavla Musilová